TO SI TEDA PIŠ!

Mělo to smysl a bylo to důležité rozhodnutí pro další cestu

Je to teprve pár měsíců od doby, kdy jsem se rozhodl o svých zkušenostech začít psát. Ano, několikrát jsem se sám sebe ptal, jestli to má smysl a bude-li to někoho tam „venku“ zajímat. Někde uvnitř jsem věřil, že ano. Dnes už vím, že vsadit na důvěru, se vyplatilo.

Každý máme jedinečný příběh a kdybychom se o něj podělili s ostatními, vznikne nekonečná knihovna, bezedná studnice plná inspirace pro mnoho lidí. Více jak 15 let jsem obchodníkem. Člověkem, který chodí mezi lidi, zjišťuje, vnímá mezi řádky, seznamuje se s příběhy ostatních a dozvídá se informace, které často zjistit ani nechtěl :).

I to má ale hluboký smysl. Každá vteřina našeho života má svůj význam. Život zkrátka neplýtvá časem. Je to zřejmé i z mého příběhu, který mne od kuchaře v německém Norimberku dovedl až sem. Do momentu, kdy téměř po 22 letech, ve dvě hodiny ráno, v pražských Záběhlicích, sedím v křesle a píšu tento článek.

A proč tento článek píšu?

V lednu minulého roku jsem se přihlásil do online kurzu, díky kterému vznikl nejen můj blog, ale i tento článek, který právě čtete. Chci vás tímto vyzvat. Zamýšlíte něco podobného? Přemýšlíte o tom, že byste se také podělit o svůj příběh s lidmi tam venku?

Samozřejmě. Také jsem to tak měl. Tisíc + 1 důvod, proč to neudělat. Najděte si své „PROČ“ a začněte psát i VY. Stojí to za to. I kdybyste to měli napsat tužkou na papír a jen pro sebe.

Proč? Protože: „Jen psaním to napíšeš“ – kdysi pronesl Zdeněk Svěrák. Tento slogan se pro mě stal naprosto zásadním pro mou další tvorbu.

Psaní patří i mezi terapeutické techniky a po osobní zkušeností to mohu jen potvrdit a doporučit zároveň. Ve své elektronické knize tomu věnuji celou jednu kapitolu.

Toto je „teprve“ pátý článek na mém webu. Ale reakcí jsou už desítky. Většinou jsou to lajky na Facebooku, osobní zprávy, děkovné maily nebo osobní zpětné vazby. Paráda. Největší odměna pro každého „spisovatele“ začátečníka.

V okamžiku, kdy píšu tento článek, mám dokončené své první dva eBooky, které jsou doslova vyústěním mého života za posledních patnáct let. Přesně před tolika lety jsem poprvé prožil svou první meditaci, která do slova a do písmene obrátila můj život vzhůru nohama a velmi zásadně ovlivnila mou další cestu.

Psaní mě nadchlo

Začalo to osobním příběhem na mém blogu. Poté následovaly první články. A nyní to jsou také již zmíněné dva eBooky, které jsou pro mě další, velmi důležitou etapou. Když jsem eBooky začal vytvářet, měl jsem načteno, co by mělo být jejich obsahem a co vše dodržet, aby byly pro čtenáře zajímavé a přínosné.

První eBook je ZDARMA KE STAŽENÍ a nese název „Jak ihned začít dělat věci, kterých se bojím, aneb krok za krokem k většímu sebevědomí“.

V eBooku najdete návody a doporučení pro ty situace, kdy se vyhýbáte krokům a činnostem, které vám jsou nepříjemné, ze kterých máte obavy a které vám brání v rozletu.

Pokud je vám toto téma blízké, váš strach vás brzdí, možná i ovlivňuje vaše sebevědomí, může být tento eBook pro vás vhodným pomocníkem.

Tento článek je o psaní a o tom, jak bylo před rokem důležité poslechnout svou intuici a o své zážitky, prožitky a zkušenosti se začít dělit s ostatními.

Zde najdete ukázku srdečných recenzí, které mě obrazně řečeno vzaly vítr z plachet a podpořily na cestě další tvorby. Následoval druhý eBook a s ním další, nádherné reakce – ohlasy, které mě doslova dostaly na kolena. Vděčnost. Obrovská radost a ujištění, že pokračovat má určitě smysl.

Ta radost v obličeji nešla skrýt :)

Rád bych ale něco doplnil. První eBook, který měl být zdarma a měl být jakousi ochutnávkou a vhledem do mé práce, měl být právě tento, který je dnes placeným produktem.

Všechno bylo jinak

Byl to zajímavý sled událostí. Začal jsem psát o tématu NE-SEBE-HODNOTA. A možná proto, že jsem se o tématu velmi rozepsal, vložil do něj doslova všechny své zkušenosti z meditací, regresních terapií  a mnoha dalších „prožitkových“ technik, začalo být brzy zřejmé, že nepůjde jen o ochutnávku mé práce. Díky reakcím prvních čtenářů jsem začal zjišťovat, že se jedná spíše o detailního průvodce na cestě k vlastní sebehodnotě.

Nechtěl jsem o tom ale rozhodnout sám s pár lidmi a tak jsem dal eBook přečíst celkem 32 lidem. Odezva byla silná, pozitivní a s jasným doporučením eBook zpoplatnit. Uposlechl jsem nejen doporučení čtenářů, ale i hlas své intuice, který jasně napověděl, že jdu správnou cestou.

Ebook „9 KROKŮ K NÁVRATU K VLASTNÍ SEBEHODNOTĚ ANEB KDYŽ O SOBĚ (STÁLE) POCHYBUJETE A SROVNÁVÁTE SE S OSTATNÍMI“ je zkrátka mojí srdcovkou a obsahuje vše, co jsem si zažil na vlastní kůži, odbrečel, odvztekal – zkrátka osobně prožil v rámci stovek odsezených hodin v meditaci, regresních a jiných terapií pod odborným vedením.

Jsem velmi vděčný svým prvním čtenářům a věřím, že jejich recenze budou pro vás cenným vyjádřením hodnoty a projevením jejich spokojenosti.

Tady je další malá ukázka :).

A to zdaleka není všechno!

Další najdete přímo na této stránce, kde se o eBooku také dočtete ty nejpodstatnější informace.

Chtěl bych touto cestou velmi poděkovat svým prvním čtenářům, kteří byli ochotni se podělit o své dojmy, uvědomění, osobní přínosy a navíc napsali svá osobní doporučení. Toho si velmi cením. Zároveň mne to utvrzuje v tom, že tématu „vědomá práce se strachem“ má smysl se aktivně věnovat i nadále.

Ať už si přečtete eBook zdarma nebo si koupíte ten placený a nebo si přečtete některý z mých článků, budu moc rád, když mi o tom napíšete na jirka@jirkasoucek.cz Pohled zvenčí je pro mě velmi důležitý. Šetřit nemusíte ničím. Ani kritikou, ani chválou :). Obojí je žádoucí.

Až přijde ten správný čas

Na mém blogu přibudou časem i meditace, které budou zaměřené na témata, která rezonují buď se mnou nebo s dobou, ve které se momentálně nacházíme. Na tento okamžik se velmi těším. Díky meditacím vznikl nejen tento článek, nejen zmiňované eBooky, ale především i tyto stránky.

Budu se těšit na další setkávání s vámi a budu rád za jakékoliv vaše reakce.

Mějte se krásně.

Jirka

Věnuji se natáčení rozhovorů s inspirativními osobnostmi a provozuji projekt "Naslouchárna - bezpečné místo pro vaše slova". Můj příběh si přečtete zde Po 15 letech jsem o svých zkušenostech začal psát. V mých elektronických publikacích Jak ihned začít dělat věci, kterých se bojím aneb krok za krokem k většímu sebevědomí a 9 kroků k návratu k vlastní sebehodnotě aneb když o sobě (stále) pochybujete a srovnáváte se s ostatními naleznete nespočet osobně odzkoušených technik, doporučení a konkrétních návodů, které mě osobně doslova změnily život a věřím, že mohou být k užitku i vám.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.